13. TÝDEN (28. 11. - 2. 12.)

Advent je tu a my začínáme naplno zkoušet na vánoční besídku, která proběhne 22. 12. v kostele v Čachrově. Role máme rozdělené, děti mají u sebe své texty, které je třeba dobře znát, abychom se mohli zaměřit na dramatizaci :-).

Máme také uzavřeny individuální konzultace s vámi a vašimi dětmi. Moc děkuji za váš čas a ochotu sdílet své potřeby a postoje. Cítím, že máme mezi sebou důvěrný vztah a je mi takto moc dobře. Věřím, že i děti cítí pohodu a nebojí se vyjádřit své názory a přání.

Jsem se všemi domluvená na dalším postupu ohledně psaní, které bude nyní jednou z hlavních náplní našeho snažení. Proto zde vždy vytvořím zvláštní kolonku - PSANÍ.

Prvňáci mají své písanky. Druhákům, kteří se chtějí učit vázané písmo, písanky objednávám. Jakmile budou, dám vám vědět.

Psaní

Anička a Lili a Daník - budou používat Tvořivou písanku pro 2. ročník

• Opakování tvarů složitějších písmen
  • Opis básně
  • Pro Aničku - pasivní seznamování s vázaným písmem - učí se přečíst vázané písmo

Prvňáci + Šimon a Kristýnka a Daník - budou používat 2. díl písanek (žlutá barva). Daník bude kombinovat s tvořivou písankou pro 2. ročník.

• cviky nauvolnění ramenního kloubu, paže, zápěstí a prstíků
  • horní klička, dolní klička
  • nakloněná svislá čára

Štěpán